حضور ۱۳۰۰ پژوهشگر در بیست و چهارمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران

معاون وزیر علوم از آغاز بیست و چهارمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران خبر داد و گفت: افزون بر ۱۳۰۰ نفر از پژوهشگران دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور برای حضور در کنگره ثبت‌نام کردند و یک هزار مقاله ارسالی پس از داوری، مورد پذیرش قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی، بیست و چهارمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران با حضور حسن زمانیان معاون وزیر علوم، پرفسور معظمی، اساتید و دانشجویان و علاقه‌مندان به علم میکروب‌شناسی آغاز و به مدت 3 روز ادامه خواهد داشت.

زمانیان، رئیس بیست و چهارمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران در حاشیه برگزاری این کنگره، اظهار داشت: امروز در تمام زوایا و شئونات زندگی بشر میکروبیولوژی ریشه دوانیده است و این کنگره یکی از همایش‌های علمی مهم در زمینه میکروب‌شناسی است.

وی افزود: تاکنون افزون بر 1300 نفر از پژوهشگران دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور برای حضور در این کنگره ثبت‌نام کرده‌اند و 1000 مقاله ارسالی پس از داوری، مورد پذیرش قرار گرفته‌شده است.

معاون وزیر علوم با اشاره به اینکه میکروب شناسان دریچه‌ای برای سایر علوم باز کرده‌اند، تأکید کرد: در این کنگره موضوعات متنوعی در حوزه میکروب‌شناسی پزشکی، میکروب‌شناسی کاربردی و صنعتی و زیست‌فناوری میکروبی در 35 حوزه مختلف در قالب پانل‌های تخصصی در بیش از 6 تالار سخنرانی به‌صورت همزمان مورد بحث قرار می‌گیرد و پژوهشگران نتایج تحقیقات و تجارب خود را به اشتراک می‌گذارند.

زمانیان گفت: حضور دانشمندان میکروب‌شناسی از کشور‌های مختلف در این همایش که به‌صورت حضوری و یا برخط (مجازی) انجام می‌شود، امکان به‌روز کردن فناوری‌های مطرح در حوزه میکروب‌شناسی را از جنبه‌های مختلف برای پژوهشگران به‌ویژه دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی فراهم می‌سازد.

وی با اشاره به حضور اساتیدی از کشورهای مختلف جهان در این کنگره تصریح کرد: در این کنگره سخنرانانی برجسته از کشورهای فنلاند، آلمان، دانمارک، سوئد، ایتالیا، استرالیا، نروژ و هند حضور داشته و همراه با همکاران ایرانی خود در نشست‌های تخصصی به بحث علمی می‌پردازند.

معاون وزیر علوم ادامه داد: یکی از برنامه‌های بنیادی این کنگره برگزاری اولین برنامه استعدادیابی با عنوان «استارواکس» است که فرصت لازم را برای اشتراک‌گذاری اندیشه‌های علمی بین پژوهشگران و بخش صنعت فراهم خواهد کرد، به همین منظور افراد مبتکر موضوع تحقیقات محصول محور خود را با علاقه‌مندان بخش صنعتی در یک فضای آزاد برای گفت‌وگو به بحث خواهند گذاشت.

رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با بیان اینکه در حاشیه کنگره نمایشگاه جانبی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران از 27 شهریورماه آغاز و تا 29 شهریورماه توسط انجمن میکروب‌شناسی و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در حال برگزاری است.

گفتنی است در بخشی از این کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران از پیشکسوتان این حوزه تقدیر شد.

کشور: United Statesآی پی شما: 18.207.160.97مرورگر شما: Unknown ?