درگام اول ۲۰ شرکت بین‌المللی و دارای توان صادراتی در حال استقرار در پارک علم و فناوری بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران

با بررسی دقیق علمی، فنی و اقتصادی مستندات بر اساس شاخص‌های تعیین‌کننده با تأکید بر فعالیت بین‌المللی متقاضیان، تعداد ۲۰ شرکت واجد شرایط برای استقرار در پارک علم و فناوری بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران شناسایی شدند.

به گزارش روابط عمومی ، در پی تلاش‌های دکتر حسن زمانیان؛ معاون وزیر علوم و رییس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران موفق به کسب مجوز اولین و تنها پارک علم و فناوری بین‌المللی کشور از سوی شورای گسترش آموزش عالی وزارت عتف شد.

در راستای انجام بهینه این وظیفه خطیر؛ روند بررسی صلاحیت شرکت‌های متقاضی، با تأکید بر فعالیت‌های بین‌المللی در دستور کار کمیته تخصصی جذب، پذیرش و استقرار شرکت‌ها در پارک بین‌المللی قرار گرفت.

در حال حاضر برنامه اصلی واحد پذیرش، جذب و استقرار پارک علم و فناوری بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، تأکید بر فعالیت واحدهای فناور متقاضی در عرصه‌های بین‌المللی، جذب شرکت‌های دانش‌بنیان خارجی در حوزه‌های اولویت‌دار و تأکید بر دارا بودن مدل‌های نوین کسب و کار با رویکرد فعالیت‌های بین‌المللی است.

این اهداف در کنار سایر شاخص‌های تعیین کننده علمی، فنی و اقتصادی، مدنظر کمیته پذیرش و جذب و استقرار قرار دارد.توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور به سوی فعالیت‌های بین‌المللی و تعریف الگوی اقتصاد دانش‌بنیان کشور با هدف توسعه صادرات، از جمله ماموریت‌های مهم پارک علم و فناوری بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران است.

همچنین این پارک علم و فناوری می‌تواند نقش موثری در ایجاد شبکه تعاملی برای تسهیل فعالیت‌های بین‌المللی واحدهای فناور ایجاد کرده و برای حضور جهانی و منطقه‌ای کشور از طریق حضور فناوران ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی بسترسازی کند. نقش آفرینی در تسهیل فعالیت‌های خارج از مرز و بین‌المللی واحدهای پذیرش شده از طریق حمایت از بازارسازی، ایجاد و نقش‌آفرینی در شبکه پارک های بین المللی، گسترش شبکه فناوری ایران در کشورهای اسلامی، همسایه و همسو، ایجاد پارک‌های مشترک مرزی در مناطق آزاد کشور، تأکید بر ظرفیت ایرانیان غیرمقیم در برنامه‌های توسعه‌ای و فراهم کردن شرایط برای انتقال دانش فنی شرکت‌ها به خارج از کشور و بالعکس از دیگر ماموریت‌های پارک علم و فناوری بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران است.

در حال حاضر پارک علم و فناوری بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران پس از فراخوان اولیه و اعلام شرایط جذب و استقرار به مراکز مختلف در داخل و خارج از کشور و دریافت پرونده‌های واصله و بررسی دقیق علمی، فنی و اقتصادی مستندات بر اساس شاخص‌های تعیین‌کننده با تأکید بر فعالیت بین‌المللی متقاضیان، تعداد ۲۰ شرکت واجد شرایط را برای استقرار در مرحله اول فراخوان شناسایی کرده است.این شرکت‌ها در حوزه‌های انرژی، بهداشت و سلامت، محیط زیست، صنایع غذایی، ساخت و تولید ماشین آلات، صنایع دیجیتال و صنایع پیشرفته فعالیت می‌کنند و در حال حاضر این شرکت‌ها در حال طی کردن مراحل استقرار هستند.

کشور: United Statesآی پی شما: 18.207.160.97مرورگر شما: Unknown ?