پنجشنبه 2 آذر 1396
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

دريافت طرح از دانشمندان 25 کشور جهان در سي و يکمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي

  • چهارشنبه 1 شهریور 1396
  • 1388

براساس اعلام دبيرخانه سي و يکمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي، تاکنون از دانشمندان و برجستگان علمي 25 کشور خارجي طرح به اين دبيرخانه ارسال شده است و پانزده نهاد علمي بين‌المللي از اين دوره از جشنواره حمايت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران، فرايندهاي علمي و اجرايي سي و يكمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي با اعلان فراخوان عمومي در داخل و خارج از كشور (به چهار زبان فرانسوي، انگليسي، آلماني و اسپانيايي) از ارديبهشت ماه سال جاري آغاز شده است. و دبیرخانه سي و يكمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي فعاليت خود را با پذيرش و ارزيابي طرح‌هاي داخلي و خارجي در 18 گروه تخصصي آغاز نموده كه دررشته‌هاي برق و كامپيوتر، كشاورزي و منابع طبيعي، مكانيك، فناوري‌هاي شيميايي، علوم پايه، فناوري نانو، مهندسي نرم افزارو فناوري اطلاعات، مواد، متالورژي و انرژي هاي نو، عمران، مكاترونيك، صنايع و مديريت فناوري، زيست فناوري و علوم پايه پزشكي، محيط زيست، هنر، معماري و شهرسازي، هوافضا، علوم پزشكي و طرح‌هاي برگزيده دوره‌هاي قبل كه موفق به تجاري سازي و توليد ملي شده‌اند، است.

بر اساس این گزارش تاكنون از دانشمندان و برجستگان علمي 25 كشور جهان در اين رقابت علمي طرح دريافت شده است و پانزده نهاد علمي بين‌المللي از اين دوره از جشنواره حمايت كرده‌اند، كه اين نشان از افزايش قابل توجه تعاملات علمي با كشورهاي خارجي كه از سطح دانش بالايي برخوردارند است.

لازم به یاد آوری است، مهلت ارايه طرح و ثبت نام الكترونيك و ارسال مدارك به سي و يكمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي تا پايان شهريورماه 1396 مي‌باشد. علاقمندان مي‌توانند طرح‌هاي خود را در هجده گروه تخصصي و در چهار محور پژوهش‌هاي بنيادي، پژوهش‌هاي كاربردي، طرح‌هاي توسعه‌اي، نوآوري و ابتكار به دبيرخانه جشنواره به نشاني www.Khwarizmi.ir ارسال نمايند.

 آخرين اخبار

  • بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27