چهارشنبه 1 خرداد 1398
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

در مراسم افتتاحيه همايش ملي مراكز داده

گزارش اولين دوره از همايش ارائه شد

  • یکشنبه 9 اردیبهشت 1397
  • 1455

دبير دومين همايش ملي مراكز داده، زيرساخت و سرويس‌ گزارشي از برگزاري اولين دوره از همايش را ارائه كرد.

به گزارش روابط عمومي، دكتر غلامرضا محمدخاني در مراسم افتتاحيه همايش مراكز داده، زيرساخت و سرويس گفت: دو سال پیش وقتی در تدارک برگزاری اولین دوره همایش ملی مراکز داده بودیم در جلسات با شرکت‌ها و نهادهایی که امروز نیز از حامیان همایش هستند، سوال و تردیدی مطرح بود که آیا از این همایش آنقدر استقبال مي‌شود که ادامه دار باشد، خصوصا" به‌خاطر تفاوت‌های ماهوی این همایش که بیشتر جنبه فناوری داشت و نیز اهدافی که ما مدنظر داشتیم.

 دبير دومين همايش ملي مراكز داده افزود: خوشبختانه استقبال از اولین دوره در تیر ماه سال گذشته بسیار خوب و غافلگیرانه بود و شرکت 700 نفر در هر یک از 3 روز همایش علیرغم بعد مسافت محل برگزاری همایش، تشکیل 17 کارگاه، پنل و نشست با حداکثر ظرفیت نشان‌دهنده نیاز جامعه متخصصین و دست‌اندرکاران مرکز داده به چنین گردهمایی بود و موجب قوت دل و افزایش انگیزه ما برای برگزاری دومین دوره گردید.

دكتر محمدخاني اظهار داشت: خداوند را شاكر هستیم كه به دنبال برگزاري موفقيت آميز اولين دوره از همايش مراكز داده، دومين دوره اين همايش ملي به ميزباني سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و با همكاري سازمان فناوري اطلاعات در ارديبهشت امسال با حضور متخصصين اين صنعت و در سه محور زيرساخت، سرويس ها و مديريت و استراتژي انشالله پربارتر از سال گذشته برگزار خواهد شد.

 وي درخصوص ارائه گزارشی از برگزاري دوره اول گفت: علاوه بر ارائه حدود 20 مقاله به‌صورت پوستر و برگزاری کارگاه‌ها با ظرفیت کامل، تهیه دیتابیس کاملی از دست اندرکاران، نهادها و شرکت‌های مرتبط با موضوع نيز انجام شد.

 مديركل دفتر فناوري اطلاعات سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران اظهار داشت: كميته راهبردي و علمي اين همايش با عنايت به نقش شبكه علمي كشور، شبكه ملي اطلاعات و چالش‌هاي موجود در مراكز داده در كشور ضمن حفظ نقاط قوت دوره‌ قبل، جنبه‌هاي علمي و كاربردي ديگري را نيز در اين دوره مد نظر داشته و در برنامه قرار داده است.

 وي يادآور شد: افزایش تعداد مقالات ارائه شده، اخذ مجوزهاي IEEE،ACM و ISC ، افزایش تعداد کارگاه‌ها با تنوع بیشتر و همچنين حضور سخنران كليدي آقاي پرفسور بابك فلسفي از كشور سوئيس از نقاط قوت اين دوره نسبت به دوره قبل به شمار مي‌رود.

 

دكتر محمد خاني درخصوص حاميان اين دوره از جشنواره گفت: نهادهایی که ما را در تحقق این مهم یاری در دو بعد مادي و معنوي به حمايت از همايش پرداختند.

 وزارت علوم تحقيقات و فناوري، مركز پژوهش‌هاي مجلس، ستاد توسعه فناوري اطلاعات، ‌ارتباطات و فضاي مجازي،‌انجمن رمز ايران، دانشگاه اميركبير، دانشگاه علم و صنعت، مركز فابا از جمله حاميان معنوي و شركت خدمات انفورماتيك،‌ زيرساخت امن تراكنشي، آريا همراه سامانه، رايانه خدمات اميد، فناوري اطلاعات ناواكو و گروه ترجمه آينده حاميان مالي دومين همايش مراكز داده، زيرساخت و سرويس بودند.

همچنين صدا سيماي جمهوري اسلامي ايران، خبرگزاري جمهوري اسلامي، خبرگزاري ايمنا، خبرگزاري دانشجويان ايران، خبرگزاري دانشجو، خبرگزاري نسيم آنلاين و مركز فابا از جمله حاميان رسانه‌اي در كنار برگزاركنندگان اين همايش ياري رساندند./ج

 

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27