پنجشنبه 6 تیر 1398
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

با حضور نماينده وزارت علوم، تحقيات و فناوري:

نشست کارگروه علمي آيورا برگزار شد

  • دوشنبه 19 شهریور 1397
  • 1129

دکتر فؤاد فرحاني مديرکل همکاري‎هاي بين الملل و امور جشنواره‎هاي سازمان به نمايندگي از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در نشست کارگروه علمي آيورا شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی: نشست کارگروه علمی آیورا از تاریخ 10 لغایت 12 مرداد ماه سال جاری در دوربان آفریقای جنوبی برگزار و دکتر فؤاد فرحاني مديرکل همکاري‎هاي بين الملل و امور جشنواره‎هاي سازمان به نمايندگي از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در این نشست شرکت کرد.
نشست کارگروه علمی آيورا شامل پنجمين نشست گفتگوي اقيانوس هند (5th Indian Ocean Dialogue (IOD)Meeting) در تاریخ 11-10 مرداد (برابر با 2-1 آگوست2018) و بيست و چهارمين نشست كارگروه آكادميك (علمی) آیورا (24th IORA Academic Group (IORAG)) Meeting) در تاریخ 12 مرداد (برابر با 3 آگوست 2018) در شهر دوربان آفريقاي جنوبي، در دو بازه زماني و با عناوين و اهداف مختلف برگزار شد.
در پنجمين نشست گفتگوي اقيانوس هند، درباره موضوعاتی از جمله نقش جامعه آكادميك (علمی) در پشتيباني اهداف آيور ا، صلح و توسعه در حاشيه اقيانوس هند، توسعه پايدار در حاشيه اقيانوس هند و توسعه اقتصادي در حاشيه اقيانوس هند گفتگو شد.

بيست و چهارمين نشست كارگروه آكادميک(علمي) آيورا با حضور نمايندگاني از كشورهاي عضو شامل استراليا، بنگلادش، اتحاديه كموروس، هندو ستان، اندونزي، جمهوري اسلامي ايران، سيشل، سنگاپور، سومالي، آفريقاي جنوبي، سريلانكا، تانزانيا و تايلند و در غیاب نمایندگان کشورهاي امارات و يمن و هم‎چنین  با حضور نمایندگان دو كشور فرانسه و آلمان به عنوان كشورهاي ناظر و چند مركز تخصصي از جمله مركز منطقه اي انتقال علوم و فناوري مستقر در ایران برگزار شد. در این نشست علاوه بر موارد ارجاع شده از نشست روز قبل(IOD)، موضوعات ويژه ديگري در رابطه با پروژه‎هاي جاري و آتي و پيشنهادات اعضا در خصوص اجراي پروژه، برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي و غيره مورد بحث و تبادل نظر و تصميم گيري قرار گرفت.


 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27