پنجشنبه 6 تیر 1398
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

حکم دبير بيستمين جشنواره جوان خوارزمي صادر شد

  • دوشنبه 19 شهریور 1397
  • 1242

دکتر عليرضا عشوري با صدور حکمي، دکتر عليرضا اللهياري را به عنوان دبير بيستمين جشنواره جوان خوارزمي منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی، در این حکم انتصاب خطاب به  آقای دکتر عليرضا اللهياري آمده است:
سلام
     جشنواره جوان خوارزمي كه با نام و ياد يكي از درخشان‌ترين چهره‌هاي علمي تاريخي جهان اسلام و ايران مزين شده، رخدادي علمي و فرهنگي است كه همه ساله به پاس ارج نهادن به تلاش جوانان پژوهشگر و صاحب انديشه در عرصه علم و فناوري در كشور برگزار مي‌شود. نظر به دانش و تجارب ارزنده آن برادر گرامي به موجب اين حكم به عنوان دبير بيستمين جشنواره جوان خوارزمي منصوب مي‌شويد.      اميد است نظارت دقيق بر عملكرد گروه‏هاي تخصصي و فرايند ارزيابي علمي طرح‏ها، شناسايي و ارج نهادن و تقدير از پژوهشگران، نوآوران و فناوران جوان كشور و ارتقاي فرايند اجرايي جشنواره جوان خوارزمي مورد اهتمام ويژه جنابعالي و همكاران دبيرخانه قرار گيرد. توفیق روزافزون جنابعالی را از درگاه خداوند منان خواستارم.

قابل ذکر است در معرفی جشنواره جوان خوارزمی آمده است:

در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، حمايت از عالمان و فرهيختگان عرصه علم و فناوري، تقويت روح بررسي، تتبع و ابتكار در تمام زمينه هاي مختلف علمي، فني، فرهنگي و معارف اسلامي از طريق قدرداني و ارج نهادن بر مقام والاي پژوهشگران مورد توجه قرار گرفته است. در راستاي تحقق اهداف مذكور، اساسنامه سازمان پژوهش‎هاي علمي و صنعتي ايران در سال 1359 شمسي در شوراي انقلاب اسلامي به تصويب رسيد. بدين ترتيب، كشف، جذب و پرورش استعدادها در زمينه‌هاي مختلف علمي و صنعتي، حمايت و پشتيباني از مخترعان، مبتكران و پژوهشگران داخلي، استفاده از استعدادهاي بالقوه كشور و انتقال تجربه هاي علمي و فني ساير كشورها به داخل كشور به عنوان يكي از مهمترين مأموريت ها و محورهاي اصلي فعاليت‌هاي حمايتي اين سازمان مورد تجربه قرار گرفته است. بخش‎هايي از فرآيند حمايت از جامعه علمي و فرهيختگان كشور در سيماي برگزاري "جشنواره جوان خوارزمي" تجلي پيدا كرده است كه سابقه اولين دوره آن به سال 1378 شمسي برمي‌گردد.
جشنواره جوان خوارزمي خاستگاه و رهيافت سنجيده‎اي براي ارزش گذاري و اهميت بخشيدن به تلاش جوانان كشور است.

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27