چهارشنبه 26 تیر 1398
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

حمايت آلمان از برنامه هاي مرکز منطقه‌اي علوم و انتقال فناوري

  • دوشنبه 12 آذر 1397
  • 781

دولت آلمان با صدور بيانيه رسمي در هجدهمين اجلاس وزاري خارجه کشورهاي عضو اتحاديه رسماً موافقت خود را براي همکاري با دبيرخانه اتحاديه از طريق اين مرکز منطقه‏‎اي (IORA RCSTT) اعلام کرده است.

به گزارش روابط عمومی: هجدهمین اجلاس وزاري خارجه کشورهاي عضو اتحادیه حاشیه اقیانوس هند(IORA) در تاریخ 2 نوامبر 2018 در دوربان آفریقاي جنوبی تشکیل شد.

در این اجلاس مرکز منطقه‌ای علوم و انتقال فناوری اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند در ادامه اقدامات و برنامه‎های پویا و هدفمند خود در جهت توسعه همکاری‎های علمی و فناوری با کلیه اعضا و طرف‎های گفتگوی اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند اخیراً برای ایجاد مرکز هماهنگی علوم پزشکی در دانشگاه آخن آلمان با این کشور وارد گفتگو و مذاکره شده است.
در این الحاقیه رسمی وزارت خارجه آلمان از اینکه یک موسسه تحقیقاتی آلمانی به طور رسمی قرار است به عنوان یک مرکز هماهنگی در چارچوب مرکز علوم و انتقال فناوری در اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند شناخته شود، ابراز خوشوقتی کرده است.

همچنین اشاره شده است که آلمان می‏‏‎تواند در چارچوب حوزه های تعیین شده قبلی، برای کمک به اجرایی نمودن تفاهم نامه فوق بین دانشگاه آخن و مرکز منطقه‎‏ای IORA RCSTT، بخشی از بودجه لازم را تامین نماید.

لازم به ذکر است که آلمان یکی از طرف‎های گفتگوی اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند می‎باشد.  

مرکز منطقه‏‎ای علوم و انتقال فناوری هم اکنون در حوزه‎های سلامت (گیاهان دارویی) و آب ( فنآوری آب شیرین‌کن‌ها و مدیریت آب) دارای مراکز هماهنگی در کشورهای چین، هند و آفریقای جنوبی است و اکنون باتوجه به الحاقیه مورد اشاره این مرکز تخصصی با تاسیس یک مرکز هماهنگی دیگر در اروپا گام دیگری در جهت توسعه برنامه‎‏های خود در زمینه انتقال فناوری و توانمندسازی در حوزه‎های مدیریت مخاطرات و فجایع طبیعی و مهندسی پزشکی برخواهد داشت.

 

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27