چهارشنبه 26 تیر 1398
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

ديدار روساي پژوهشگاه‎هاي ملي کشور با رئيس مجلس شوراي اسلامي

  • دوشنبه 19 آذر 1397
  • 940

در آستانه هفته پژوهش، اعضاي شوراي پژوهشگاه‎هاي ملي کشور با دکتر علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در محل مجلس ديدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی: در آستانه هفته پژوهش، دکتر علیرضا عشوری رییس سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران به همراه اعضاي شوراي پژوهشگاه‎هاي ملي کشور با دکتر علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در محل مجلس ديدار و گفتگو کردند. 
در این دیدار که دکتر سعید باستانی و دکتر حمید گرمابی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز حضور داشتند، دکتر نکومنش دبیر شورا و تعدادی از روسای پژوهشگاه‎ها و مراکز پژوهشی به بیان دیدگاه‎های خود در خصوص توجه ویژه به جایگاه و واگذاری ماموریت‎ها و مسئولیت‎های متناسب با توانمندی‎ها، پتانسیل‎ها و ظرفیت‎های پژوهشگاه‎ها پرداختند.
استفاده از ظرفیت‎ها و توانمندی‎های پژوهشگاه‎های کشور در کارگروه‎ها و کمیسیون‎های مربوطه در امور تقنینی کشور، توجه ویژه به جایگاه این پژوهشگاه‎ها و اثربخشی آن‎ها در سیاست‎گذاری‎های کلان ملی متناسب با ماموریت‎های آن‎ها، تقویت بنیان‌های پژوهش و فناوری کشور با پشتیبانی بیش از پیش از این نهادها در قانون‌گذاری و سیاست‌گذاری و توجه به پژوهشگاه‎ها و پارک‎های علم و فناوری در کنار دانشگاه‎ها و مراکز آموزش عالی از دیگر مواردی بود که در این نشست توسط روسای پژوهشگاه‎های ملی کشور مطرح شد.
دکتر لاریجانی ضمن خیر مقدم به نمایندگان پژوهشگاه‎های کشور به حمایت همه جانبه مجلس شورای اسلامی از برنامه‎ها و اقدامات پژوهشی این مراکز اشاره و اظهار داشت: نیاز کشور به خصوص در وضعیت پیش رو به مثابه یک فرصت برای مراکز پژوهشی است.
وی از استفاده بیشتر از پژوهشگاه‎ها در ارتباط با کمسیون‎های تخصصی مجلس و مرکز پژوهش‎های مجلس شورای اسلامی استقبال کرده و آن را در تقویت کار کارشناسی در جهت تصویب قوانین صحیح ضروری دانست.
وی افزود: ما نیز همراه دولت، حمایت کامل خود را در سیاستگذاری‎ها و استفاده از ظرفیت‎ها و بودجه مورد نیاز مراکز پژوهشی انجام خواهیم داد و دقت لازم را درخصوص دانشگاه‎ها، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری به طور توامان خواهیم داشت و سعی می کنیم در امور تقنینی غفلتی از هیچیک صورت نگیرد.
تاکید رئیس مجلس شورای اسلامی بر استفاده از تمام ظرفیت‎های در اختیار مجلس چه به صورت مستقل و چه در تعامل با دولت به منظور تکریم پژوهش، پژوهشگاه‎ها و مراکز پژوهشی در جهت خدمت روزافزون به پیشرفت و تعالی کشور حسن ختام این دیدار بود.

قابل ذکر است در اين ديدار رییس سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران و روسای پژوهشگاه‌هاي ملي مهندسي ژنتيك، پليمر و پتروشيمي ايران، شيمي و مهندسي شيمي، هوافضا، مطالعات فرهنگي و اجتماعي، پژوهشگاه بین‏‎المللی زلزله‎شناسی، پژوهشكده مطالعات فرهنگي و اجتماعي و روسای موسسات پژوهشي علوم و فناوري رنگ، پژوهش و برنامه‌ريزي آموزش عالي حضور داشتند. 

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27