سه شنبه 28 خرداد 1398
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

چهاردهمين نشست شوراي حکام مرکز انتقال فناوري در آسيا و اقيانوسيه برگزار شد

  • دوشنبه 19 آذر 1397
  • 809

چهاردهمين نشست شوراي حکام مرکز انتقال فناوري در آسيا و اقيانوسيه و کنفرانس بين المللي سياست‎هاي فراگير در حوزه هاي علوم، فناوري و نوآوري براي ترويج انتقال فناوري‎هاي نوين و نوظهور در حوزه هاي آب و انرژي در بانکوک تايلند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی: چهاردهمین نشست شورای حکام مرکز انتقال فناوری در آسیا و اقیانوسیه (APCTT) و کنفرانس بین المللی سیاست‎های فراگیر در حوزه های علوم، فناوری و نوآوری برای ترویج انتقال فناوری‎های نوین و نوظهور در حوزه های آب و انرژی تا  6 تا 10 آذر ماه در شهر بانکوک تایلند برگزار شد.
در این نشست دکتر فواد فرحانی بغلانی، مدیرکل همکاری‎های بین الملل و امور جشنواره‎های سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران شرکت کرد.
دکتر فرحانی در این نشست ضمن اشاره به موضوعاتی در خصوص ضرورت توجه بیشتر مرکز APCTT به موضوع بحران آب در کشورهای عضو، آمادگی ایران برای همکاری با کشورهای عضو برای انجام پروژه‎های مشترک در حوزه شیرین سازی آب و پروژه‎های مشترک در حوزه انرژی‎های تجدیدپذیر در نشست شورای حکام مرکز APCTT  را اعلام کرد که در پیشنویس نهایی بیانیه شورای حکام نیز گنجانیده شد.

 لازم به ذکر است ایشان مقاله‎ایی با عنوان "فناوری‎های تجدیدپذیر: چالش‎ها و درس‎های آموخته در ایران" را در این کنفرانس ارائه کرد، که مباحثی نظیر شرایط موجود در زمینه انرژی‎های تجدیدپذیر در ایران، چالش‎های انتقال از اقتصاد مبتنی بر انرژی فسیلی به اقتصاد مبتنی بر انرژی‎های تجدیدپذیر، سیاست‎های تشویقی جمهوری اسلامی ایران برای ترویج استفاده از انرژی‎های تجدیدپذیر، حضور شرکت‎های بین المللی در حوزه انرژی‎های تجدیدپذیر در ایران و و درس‎های آموخته شده در ایران را شامل می‎شد.

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27