یکشنبه 28 بهمن 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

با حضور وزير علوم، تحقيقات و فناوري:

مراسم اختتاميه بيستمين جشنواره جوان خوارزمي برگزار شد

  • یکشنبه 25 آذر 1397
  • 977

بيستمين جشنواره جوان خوارزمي با معرفي ۴۳ طرح دانش‌آموزي و دانش پژوهان جوان و فناوران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی:مراسم معرفی و تقدیراز برگزیدگان بیستمین دوره جشنواره جوان خوارزمی از سوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به منظور معرفی طرح‌های برتر پژوهشگران جوان در بخش‌های دانش‌آموزی و دانش‌پژوهان جوان امروز دوشنبه با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد.
در این مراسم، ۱۲ طرح برتر بخش دانش‎پژوهان و فناوران و ۳۱ طرح برتر بخش دانش‎آموزی معرفی و قدردانی شد.
این جشنواره در دو بخش دانش‎پژوهان و فناوران و بخش دانش‎آموزی به همت سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران و هم‎کاری مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.
در بخش دانش‎پژوهان و فناوران، امیر کفشدار گوهرشادی رتبه اول پژوهش‎های بنیادی در گروه علوم پایه، جواد تقی زاده رتبه دوم پژوهش‎های بنیادی در گروه علوم پایه، علی قربان زاده مقدم رتبه دوم پژوهش‎های بنیادی در گروه علوم پایه، مسعود مظفری رتبه دوم پژوهش‎های بنیادی در گروه زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، مظاهر احمدی رتبه دوم پژوهش‎های بنیادی گروه فناوری‎های شیمیایی، امین گلین شریف دینی رتبه دوم پژوهش‎های کاربردی گروه مکانیک، فائقه عبداللهیان رتبه دوم پژوهش‎های کاربردی گروه هنر، سید فواد موسوی رتبه سوم پژوهش‎های کاربردی گروه مکانیک، احمد مرتضایی و احسان جوهری سلماسی رتبه اول طرح‎های توسعه‎ای در گروه برق و کامپیوتر، بردیا دارایی رتبه دوم طرح‎های توسعه‎ای گروه مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات، رضوان نصیری رتبه سوم نوآوری در گروه برق و کامپیوتر، حمید تقوی فر رتبه سوم نوآوری گروه مکانیک را کسب کردند.
در بخش دانش آموزی نیز عدنان بابکان رتبه اول کامپیوتر، اوژن دلیلی و مهدی قاسمعلی رتبه دوم کامپیوتر، مهدی شکیبا رتبه سوم کامپیوتر، مهدی خلیل زاده و آورین دلاوری رتبه دوم برق و الکترنیک، سینا چرتابی کاظم پور رتبه سوم برق و الکترونیک، مهراب قاسمی رتبه سوم برق و الکترونیک، علیرضا مفتخر رتبه سوم مکانیک، محمدمهدی تقی زاده پورکفاش رتبه سوم مکانیک را به دست آوردند.‌
همچنین ام‌البنین بلوچی نژاد رتبه دوم فناوری نانو، حسین پاشایی پیرلوجه رتبه سوم فناوری نانو، معصومه مهدی خانی رتبه دوم کشاورزی و منابع طبیعی، مهدی قاسمی رتبه سوم کشاورزی و منایع طبیعی، محمد سلیمانی دختک و امیرحسین بهزادی رتبه سوم کشاورزی و منابع طبیعی را کسب کردند.
زهرا غفاری و زینب افتخاری طرقی رتبه سوم علوم زیستی، سیده فرناز جلال‎زاده رتبه اول هنر، اریا سیاوش پور رتبه دوم هنر، عارفه فیروزی رتبه دوم هنر، علیرضا ناظمیان رتبه دوم هنر، محمدسجاد عبدالوندی رتبه سوم هنر، محمدحسین عوض پور رتبه سوم هنر، ابوالفضل حمامی مایان رتبه اول زبان و ادبیات فارسی، صالح رحیمی بافقی رتبه اول زبان و ادبیات فارسی، بیتا شمشیری رتبه دوم زبان و ادبیات فارسی، پردیس مقدسی رتبه دوم ادبیات، امین صمدی رتبه دوم زبان و ادبیات فارسی، بهار رهنما عراقی رتبه سوم زبان و ادبیات فارسی، مجید صالحی رتبه سوم زبان و ادبیات فارسی، حسین لجه رتبه سوم زبان و ادبیات فارسی، محمدمهدی حاجی غلام سریزدی رتبه سوم علوم اجتماعی و روانشناسی، محمدسالاری و علیرضا صالحی رتبه سوم علوم اجتماعی نصیر زارع سلماسی و نسیم زارع سلماسی رتبه سوم شیمی به عنوان افراد برگزیده معرفی و تجلیل شدند.
قابل ذکر است جشنواره‎های بین‎المللی و جوان خوارزمی هر سال توسط سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران از سازمان‎های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شود.
جشنواره جوان خوارزمی مختص افراد زیر 35 سال است و برگزیدگان جشنواره دانش آموزی خوارزمی نیز هم‎زمان با این جشنواره تقدیر می‎شوند.








 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27