سه شنبه 28 خرداد 1398
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

مراسم هفته پژوهش در شهرداري منطقه چهار تهران با حضور اعضاي هيات علمي سازمان برگزار شد

  • دوشنبه 26 آذر 1397
  • 1030

مراسم هفته پژوهش در شهرداري منطقه چهار تهران با حضور اعضاي هيات علمي سازمان صبح روز شنبه ( 24 آذر) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی: در راستاي همكاري‌هاي مشترک پژوهشكده كشاورزي سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران با بخش هاي دولتي و خصوصي به‎ويژه انجام پروژه‏‎هاي مشترك تحقيقاتي صبح روز شنبه (24 آذر ماه) به دعوت شهرداري منطقه چهار، دكتر محمد زندی رئیس پژوهشکده کشاورزی به همراه تعدادی از اعضای هیات علمی و کارکنان سازمان در مراسم هفته پژوهش در شهرداری منطقه چهار تهران شرکت کرد.
در اين همايش كه با حضور مديران و مسئولان شهرداري منطقه و هم چنين مهندس عبدالرضا گلپایگانی سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و دكتر محمد صادق صارمي معاون مدیرکل اقتصاد دانش بنیان معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري برگزار شد، دكتر زندي با اشاره به اهميت و جايگاه پژوهش‎هاي كاربردي به بيان نقطه نظرات و ديدگاه‎هاي خود پرداخت.
وی منطقه چهار را به عنوان تهران کوچک با پتانسیل‌هایی که در زمینه فضای سبز و بوستان‎های جنگلی دارد معرفي و اظهار داشت كه اين منطقه از پتانسيل ‎هاي بسيار بالايي خصوصا در عرصه كشاورزي نوين برخوردار مي‎باشد كه مي‎تواند با همکاری شرکت‎های دانش بنیان اتفاقات بسیار خوبی را در عرصه‎های مختلف خدمات رساني به شهروندان رقم بزند. ایشان در ادامه گفت: می‎توان با استفاده از تکنیک‎های پیشرفته و گیاهان دارویی در محدوده لویزان و تلو با هم‎کاری شرکت‎های دانش بنیان در جهت تقویت جاذبه گردشگری، جذب توریست و اشتغال اقدام کرد. به عنوان نمونه، استفاده از گیاهان دارویی به منظور جایگزینی چمن در پوشش گیاهی شهری علاوه بر کاهش مصرف آب می‌تواند در جذب عناصر سنگین معلق در هوا نیز موثر باشد. در ادامه دکتر زندی پیشنهاد تشکیل نخستین پارک فناوری کشاورزی را با هم‎کاری شهرداری منطقه چهار تهران، معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت‎های دانش بنیان داد.
استفاده از تجارب بين‎المللي و همكاري هاي متقابل دانشگاه و صنعت و حمايت‎هاي دولت در جهت رشد و توسعه ملي از ديگر موضوعات مورد اشاره ایشان بود و در اين رابطه به تجارب و اقدامات انجام شده در کشور هلند اشاره شد که در حال حاضر به عنوان دومین صادرکننده محصولات کشاورزی شناخته می شود.
در پايان نشست، مقرر گرديد موضوعات پيشنهادي در قالب پروژه‎هاي تحقيقاتي تدوين و زمينه‎هاي همكاري مشترك به تفصيل بررسي و ارائه گردد. گفتنی است این مراسم به مناسبت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران شهرداري منطقه چهار برگزار شده بود.
قابل ذکر است در این همایش، دكتر مجيد معصوميان معاون پژوهشكده کشاورزی، مهندس احمد نوروزيان كارشناس ارشد پژوهشي گروه گياهان دارويي و دكتر فتانه ياري مدير گروه توليدات گياهي و كشاورزي پايدار پژوهشكده نیز حضور داشتند.

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27